Havajská masáž Lomi Lomi: Kompletní průvodce pro dokonalou relaxaci

Havajská masáž Lomi Lomi: Kompletní průvodce pro dokonalou relaxaci

Havajská masáž Lomi Lomi: Kompletní průvodce pro dokonalou relaxaci

Proč zkusit Havajskou masáž Lomi Lomi?

Když se řekne relaxace a masáž, nepředstavíte si možná okamžitě havajský ostrov, pláže s bílým pískem a zvuky ukulele. Ale to byste měli! Jmenuji se Radka a dnes bych vám ráda představila něco, co mě naprosto nadchlo - havajskou masáž Lomi Lomi. Je to nejen příjemná forma odpočinku, ale také způsob, jak se dostat do hlubokého mentálního míru. Dokonce se říká, že tato masáž může napomoci při léčení různých tělesných i duševních obtíží. Až budete příště v masérském salónu projíždět nabídkou, vyzkoušejte Lomi Lomi. Budete příjemně překvapeni.

Historie a význam masáže Lomi Lomi

Havajská masáž Lomi Lomi má hluboké kořeny v polynéské kultuře a je nepostradatelnou součástí havajských léčebných rituálů. Když si představíme tradiční havajskou kulturu, nelze přehlédnout skutečnost, že pro ně je tělo svatyní ducha. A tomu také odpovídá přístup k masáži. Název Lomi Lomi ve volném překladu znamená "masírovat, třít, pracovat na něčem pečlivě, dotýkat se a cítit". A to je právě to, co je pro tuto masáž charakteristické. Masíruje se s láskou a respektem a upsat na to, jak se jí dotkneme s naším tělem, a právě vlastně moje kočka Mína to dělá dokonale. Mína má totiž velmi ráda, když jí masíruji bříško a jejím předením pak dokážu, že se jí to líbí.

O co jde u masáže Lomi Lomi ?

U masáže Lomi Lomi jde o propojení těla, mysli a ducha. Masér zkombinuje hladké a rytmické pohyby svých prstů, dlaňových ploch, předloktí a loktů s uvědomováním si dechu a vizualizací hojnosti a harmonie. Tato masáž je založená na principu fluidity a nepřetržitého toku energie. Někteří lidé popisují pocity z masáže Lomi Lomi jako by byli obklopeni vlnami oceánu.

Přínosy a výhody masáže Lomi Lomi

Jedna z mých oblíbených částí této masáže je, jak účinně dokáže odstranit napětí a stres. Jednou jsem byla na masáži hned po velmi náročném týdnu a bylo to jako by se všechny mé starosti a napětí prostě rozplynuly. Ale to není vše, masáž Lomi Lomi dostane vaši krev do pohybu, zlepší imunitní systém, pomůže při detoxikaci těla a uvolní svalové napětí. A pokud trpíte nespavostí, neděje se vůbec nic, tato masáž vás uklidní a navodí blažený spánek.

Jak probíhá havajská masáž Lomi Lomi?

Když přijdete na masáž, masér vás nejprve obeznámí s průběhem a pak vás ponechá chvíli o samotě, abyste se mohli v klidu svléknout. Budete ležet na břiše a masér začne jemnými pohyby a stisky, které se postupně zintenzivní. Bude používat celé své ruce, včetně předloktí a loktů. Masér bude také sledovat váš dech a pokusí se své pohyby synchronizovat s vaším dechem. Po dokončení jedné strany se otočíte a masáž bude pokračovat na druhé straně.

Co očekávat po masáži Lomi Lomi?

Po masáži Lomi Lomi se můžete cítit velmi uvolněně a klidně. Může dojít k výraznému zlepšení flexibility a svalového napětí, a také duševního stavu. Samozřejmě, jako u jakékoli jiné masáže, může dojít k dočasnému pocitu únavy nebo malátnosti. Ale nebojte, to je normální a obvykle projde během několika hodin.

Je masáž Lomi Lomi pro každého?

Na závěr bych chtěla říct, že i když je havajská masáž Lomi Lomi skvělým způsobem, jak se uvolnit a zapomenout na stres, nemusí být pro každého. Pokud trpíte nějakými konkrétními zdravotními problémy, jako jsou problémy se srdcem nebo krevním oběhem, měli byste se poradit s odborníkem. A vždy je důležité si na určitou masáž najít dostatek času, protože správná relaxace a odpočinek potřebuje čas. Tak co, připraveni na vlny relaxace s Lomi Lomi?

Všechny komentáře