Indická masáž hlavy: Proč je tak oblíbená a jak ji provést

Indická masáž hlavy: Proč je tak oblíbená a jak ji provést

Indická masáž hlavy: Proč je tak oblíbená a jak ji provést

O co jde u indické masáže hlavy

Vítejte v světě starobylého umění indické masáže hlavy. Je to technika, kterou jsem poprvé objevil během svých cest po Indii. Myslel jsem, že to je tak nějaký exotický ritual, ale ve skutečnosti je to něco, co dělají každodenně a je to součást jejich kultury. Naprosto jsem se do toho zamiloval a začal jsem se o to daleko víc zajímat. A věřte mi, nejde jen o obyčejnou masáž hlavy.

V indické kultuře je masáž hlavy známá jako 'Champi'. Je to metoda, která spočívá v masírování hlavy, krku a ramen. Tato forma masáže je součástí Ayurvédské medicíny, starého systému přírodního léčení, který pochází z Indie. A věřte mi, to je skutečně něco, co stojí za vyzkoušení!

Léčivé aspekty indické masáže hlavy

Jedním z hlavních důvodů, proč je indická masáž hlavy tak oblíbená, jsou její dobrodiní na lidské tělo a mysl. Nejedná se jen o relaxaci, ale přináší s sebou i řadu zdravotních benefitů. Kdo by nechtěl svůj den zakončit masáží hlavy, že? Ale nejen to, tato masáž vám může pomoci s bolestmi hlavy, migrénami a dokonce i s vypadáváním vlasů!

Sám jsem zažil tuto masáž během svých cest po Indii. Bylo to něco naprosto úžasného a já jsem se cítil jako znovuzrozený. Kočičí spánek? Pchechtá, v porovnání s tímto jsem se cítil jako lev po dobré noci plné odpočinku. A co víc, masáž hlavy mi také pomohla s bolestmi krku, se kterými jsem se trápil na svých cestách.

Jak správně provést indickou masáž hlavy

Pokud jste někdy zkusili indickou masáž hlavy, víte, jak úžasně to může působit na vaše tělo a mysl. Ale co když nemáte možnost navštívit profesionálního maséra? To vůbec nevadí. I vy můžete naučit se tuto techniku provádět a užít si všech jejích benefitů.

Vlastně to začíná docela jednoduše. Stačí si sednout na židli a uvolnit se. Potom si vezměte trochu oleje na vlasy a začněte masírovat svou hlavu a prameny vlasů. Nezapomeňte masírovat i krk a ramena. Cítíte jak se vám ulevuje? To je jen začátek.

Přínosy indické masáže hlavy

Tak jaké jsou tedy ty přínosy, které jsem zmínil? No, kromě toho, že vás to skvěle uklidní a pomůže vám se zbavit stresu a strachu, tak to taky zlepšuje cirkulaci krve a lymfy v hlavě. To zní skvěle, že? A to ještě není všechno!

Mnoho lidí tvrdí, že pravidelná praxe indické masáže hlavy může pomoci zlepšit kvalitu vlasů a dokonce podpořit jejich růst. Já sám mám pes Maxe a kočku Terezku, které milují, když je hladím po hlavě, ale nemyslím, že by se u nich zlepšila kvalita srsti.

Co budete potřebovat pro indickou masáž hlavy

Věci, které budete potřebovat pro indickou masáž hlavy, jsou dost základní. Budete potřebovat nějaký olej na vlasy, může být kokosový, mandlový nebo jakýkoliv jiný, který máte rádi. Také byste měli mít dobrou židli, kde si můžete sednout a uvolnit se.

Ale nejdůležitější je, žetete zapotřebí otevřenou mysl a ochotu se uvolnit a užít si tuto úžasnou praxi. Věřte mi, po několika dnech praxe si řeknete, proč jste s tím nezačali dříve.

Závěrečné myšlenky

Mějte na mysli, že indická masáž hlavy není zázračný lék na všechny nemoci. Ale rozhodně může pomoci zlepšit váš celkový pocit pohody a zdraví. A pokud na nic jiného, tak je to skvělý způsob, jak se odreagovat a odpočinout si po náročném dni.

Takže jestli máte někdy špatný den, zkuste si udělat indickou masáž hlavy a uvidíte, jak vás to uklidní a pomůže vám lépe se cítit. A pokud přitom pomoci masírujete i své domácí mazlíčky, jako já moje kočka Tereza a pes Max, pak vám to navíc přinese i další radost z jejich špatění a ocáskem míhajícího štěstí!

Všechny komentáře