Jak masáž shiatsu může změnit váš život

Jak masáž shiatsu může změnit váš život

Jak masáž shiatsu může změnit váš život

Úvod do světa shiatsu masáže

Vsadím se, že každý z nás zná neodolatelný pocit uvolnění po dobré masáži. A co teprve, když se jedná o shiatsu masáž? Jinak také známou jako japonskou masáž těla? Ano, dnes budeme hovořit právě o této úžasné a efektivní formě léčby, která možná změní váš život k lepšímu.

Co je to shiatsu masáž

Myslím, že by bylo fajn začít právě u základů. Co je to vlastně shiatsu masáž? Shiatsu je terapeutická metoda původem z Japonska. Její historie sahá až do starověku a vychází z tradiční čínské medicíny. Shiatsu znamená doslova "tlak prstů" a právě to je klíčem k jejímu účinku. Jedná se o techniku, při které terapeut vyvíjí tlak na specifické body na těle klienta. Tímto způsobem se stimulují energetické dráhy zvané meridiány, které běží po celém těle. A právě zde začíná ta pravá magie shiatsu.

K čemu je shiatsu dobré

Shiatsu masáž je známá svými účinky na naše tělo a psychiku. Pomáhá odstraňovat napětí a stres, zlepšuje krevní oběh, uvolňuje svalové křeče a zlepšuje flexibilitu těla. Shiatsu také stimuluje imunitní systém a podporuje tělo v jeho přirozených schopnostech léčení. Může pomoci při řadě zdravotních problémů jako jsou bolesti hlavy, zad, kloubů, nespavost, únavu a mnoha dalších. Ale počkejte, to není vše! Shiatsu také harmonizuje a vyvažuje naši energii, což vede k celkovému zlepšení životní pohody.

Shiatsu masáž bez tajemství

Možná se ptáte, jak probíhá taková shiatsu masáž a jestli je něco, co byste měli vědět předem. Odpověď je: Ano, je! Shiatsu masáž bývá prováděna na podložce na podlaze a klient je oblečený v pohodlných bavlněných šatech. Tato masáž spočívá v tlaku na specifické body, ale zachovává se přitom respekt k tělu klienta a jeho přirozeným hranicím. Nikdy se nepoužívá více tlaku, než je tělo schopné přijmout. Shiatsu terapeut tak pracuje velmi citlivě a s hlubokým zaujetím pro svou práci.

Můj osobní zážitek se shiatsu

Přiznám se, že jako typický muž jsem byl k této formě léčby zpočátku skeptický. Ale když se mi po dvojitém salto v aquaparku zablokovala záda, nezbylo mi, než to zkusit. A víte co? Bylo to opravdu změnilo život. Kdo by řekl, že taková nevinná masáž může přinést tak obrovskou úlevu a zlepšení kvality života. A pak ta relaxace! Po shiatsu masáži jsem se cítil jako vypláchnutý nový člověk. Toto byla zkušenost, kterou bych doporučil kazdému, kdo hledá přirozenou a efektivní formu léčby.

Příprava na shiatsu masáž

Před shiatsu masáží je dobré se pořádně hydratovat, aby tělo bylo schopné přijmout všechny účinky terapie. Také je vhodné jíst lehčí jídlo a věnovat se relaxaci už před samotnou masáží. Na shiatsu masáž je dobré přijít s otevřenou myslí a ochotou nechat se vést zkušeným terapeutem.

Kde si shiatsu masáž vyzkoušet

V České republice je spousta míst, kde si můžete shiatsu masáž vyzkoušet. Existují specializovaná centra a kliniky, které se touto terapií zabývají. Osobně mohu doporučit několik míst v Praze a v Plzni, kde jsem měl možnost shiatsu zažít. Ale nezapomínejte, že každý terapeut má jiný přístup a styl, takže je dobré najít toho, u kterého se cítíte nejlépe.

Závěr

Pokud tedy hledáte přirozený způsob, jak zlepšit svůj zdravotní stav, zvládat stres nebo prohloubit svůj vztah k vlastnímu tělu, rozhodně vyzkoušejte shiatsu masáž. Je to úžasná cesta, která může obohatit váš život o mnoho nových zkušeností a pocitů. Tak co říkáte, jste připraveni to s touto úžasnou technikou zkusit?

Všechny komentáře