Jak se havajská masáž Lomi Lomi liší od ostatních masáží

Jak se havajská masáž Lomi Lomi liší od ostatních masáží

Jak se havajská masáž Lomi Lomi liší od ostatních masáží

Pozoruhodný původ Lomi Lomi masáže

Aloha, přátelé. Bez jakéhokoliv pochyb mnozí z vás znají masáže jako takové - klid a pohodu, které přináší, úlevu od bolesti, kterou nabízí. Ale ne každému je známá Lomi Lomi masáž. Tak, co to vlastně je? Lomi Lomi, neboli 'masáž rukama', má své kořeny na malebných havajských ostrovech, kde byla používána jako rituální praxe po mnoho generací. Někdy jí také říkají 'láskyplný dotek', což je dost přesné.

Tato metoda masáže je součástí havajských šamanistických tradic, které se hodně odlišují od západních technik masáží, které většina z nás zná. Když jsem byl na Havaji poprvé, slyšel jsem o Lomi Lomi masáži a byl jsem natolik zvědavý, že jsem si ji musel vyzkoušet. Slyšel jsem, že při této masáži používají "láskyplné doteky", což mi přišlo jako naprostý nesmysl, ale pak jsem si uvědomil, že jde o mnohem intenzivnější zážitek než jen běžnou masáž.

Jedinečné prvky Lomi Lomi masáže

Ale zpátky k našemu tématu dne - jak se Lomi Lomi liší od ostatních masáží? No, nejdříve bychom měli poodhalit, co přesně tato masáž zahrnuje. Masér pracuje s celým tělem, a to znamená, že kromě rukou používá také lokty, podloktí a dokonce i kolena. Ale co je na tom neobvyklého? Je to provedení. Masér nepoužívá jen konečky prstů - používá celé ruce, včetně dlaní a předloktí.

Při typické Lomi Lomi masáži naleznete na pozadí hrající příjemnou havajskou hudbu, která podporuje meditativní stav mysli. V místnosti se šíří vůně hořících svíček, které vytvářejí dokonalou atmosféru pro relaxaci. Tato masáž je mnohem více o relaxaci mysli než jen o uvolnění těla - je to celek. Jde o to, aby se člověk cítil skutečně jinak než předtím, než přišel do masážního salónu.

Spiritualita v Lomi Lomi masáži

Jednou z věcí, které činí Lomi Lomi jedinečnou, je silný duchovní prvek. Před masáží masér provede krátkou modlitbu, aby navázal spojení se světem kolem a aby získal sílu a energii pro masáž. Některé salony nabízejí i krátkou meditaci před masáží, aby se klient mohl uvolnit a otevřít se zážitku.

Spiritualita je nedílnou součástí havajských prvků v této masáži. Havajci to vidí jako způsob, jak se dostat do kontaktu s vyššími mocnostmi. Nechci říct, že jsem se během masáže setkal s vyššími mocnostmi, ale určitě jsem se cítil nějak… napojený, chápete? To je jen něco, co si musíte vyzkoušet sám.

Prospěch Lomi Lomi na tělo a duši

Lomi Lomi má mnoho výhod, které přesahují tělesné wellness. Jde o kombinaci tělesné masáže, duchovní praxe a hluboké meditativní relaxace. Masáž pomáhá zmírnit tělesný stres a napětí, zlepšuje flexibilitu a rozsah pohybu, podporuje lepší krevní oběh a eliminuje toxiny z těla. Není to jen o příjemných dotecích, ale také o hluboké relaxaci a obnově energie.

Na emocionální úrovni může Lomi Lomi pomoci zmírnit úzkost, stres a dokonce i depresi. Je to silná terapeutická praxe, která může umožnit hlubokou změnu. Pamatujte, že to není jen masáž pro tělo - je to také masáž pro duši.

Můj osobní zážitek s Lomi Lomi

Moje první zkušenost s Lomi Lomi byla uchvacující. Když jsem ležel na masážním stole, cítil jsem, jak se moje tělo uvolňuje pod dotekem masérky. Ale to nebylo všechno, co jsem cítil. Cítil jsem jakousi vlnu energie, která se pohybovala skrze mě. Byl to pocit, který jsem nikdy předtím nezažil a který jsem opravdu nedokázal popsat.

V průběhu masáže jsem se cítil, jako bych byl na jiném místě - jako bych byl spojen s něčím větším. Bylo to změna od běžných masáží, které jsem měl. Uvědomil jsem si, že Lomi Lomi není pouze o tlaku a masání. Jde o něco více. Jde o pocit, spojení, energii... Je to zkrátka naprosto jedinečný zážitek, který bych doporučil každému.

Je Lomi Lomi pro vás?

Pokud se ptáte, zda je Lomi Lomi pro vás, odpověď je pravděpodobně ano! Tato masáž je vhodná pro všechny věkové kategorie, pro sportovce, pro lidi s chronickými bolestmi, pro lidi, kteří hledají relaxaci a léčení na hlubší úrovni. Jedná se o skvělý způsob, jak se odpojit od stresu běžného života a najít nějaký klid v hektickém světě.

Lomi Lomi je skvělá možnost pro ty, kteří hledají něco více než jen běžnou masáž. Jde o hlubší zkušenost, která nabízí relaxaci, léčení a duchovní prožitek. Takže pokud se cítíte dobrodružní a hledáte něco nového, doporučuji vám vyzkoušet Lomi Lomi. Doufám, že budete stejně ohromeni jako já.

Všechny komentáře