Jak si udělat anticelulitidní masáž doma

Jak si udělat anticelulitidní masáž doma

Jak si udělat anticelulitidní masáž doma

Co je to celulitida a proč se s ní potýkáme?

Nejprve bychom měli začít s vysvětlením, co vlastně celulitida je. Celulitida je cosi jako nepřítel číslo jedna pro všechny z nás, kdo se snaží mít perfektní tělo. Je to nepravidelná a nevzhledná kůže na různých částech těla, nejčastěji na oblastech boků, stehen a zadku. Jedná se vlastně o tuk, který se nahromadil pod kůží, a tvoří tak nepěkné „dírky“. Pravdou je, že se s tím potýkají i muži, i když tento problém je mnohem častější u žen. A proč tomu tak je? No, máme za to hormony. Ale vězte, že je možné s touto nepříjemností bojovat i doma, a to pomocí anticelulitické masáže!

Výběr správných produktů

Vybrat správné produkty pro masáž je zásadní, pokud chcete dosáhnout maximaálního efektu. Doporučuji vám vyzkoušet speciálně vyrobené anticelulitidní krémy či oleje, které mají výraznější účinek, než běžné hydratační krémy. Rozhodně ale nezoufejte, pokud nemáte hned po ruce anticelulitidní krém. Můžete si totiž připravit domácí verzii, ke které vám postačí několik složek. Potřebovat budete kávové zrno a olivový olej. Značně účinné jsou i esenciální oleje jako je grapefruit, cedr nebo rozmarýn. Při výběru dávejte pozor i na konzistenci, mastné produkty mohou způsobovat nepříjemnosti při masáži a méně se vstřebávají do pokožky.

Technika masáže

Na technice masáže rozhodně záleží. Hlavním cílem anticelulitidní masáže je zlepšit průtok krve a zvýšit lymfatickou drenáž, což pomůže odstranit nahromaděné toxiny a tuky. Začněte mírnými kruhovými pohyby od kotníků směrem nahoru. Středně silné až silné stlačování pomáhá prokrvit pokožku, takže buďte raději trochu důraznější. Nebojte se vytvořit pěkný „salát“ z pokožky. Nejenže to pomůže proti celulitidě, ale také si od toho skvěle odpočinete. Za zmínku stojí, že masáž by měla trvat alespoň 20 minut a měla by se provádět každý den po dobu nejméně 8 týdnů.

Minimálně stejně důležitá je správná výživa a dostatek pohybu

Věřte nebo ne, ale strava a pohyb jsou klíčem k boji proti celulitidě. Nejedná se o žádnou tajnou informaci, ale je to fakt, který by se neměl přehlédnout. Ačkoli masáž může pomoci zlepšit vzhled pokožky, neučiní divy, pokud se nebudete stravovat zdravě a nedovolíte svému tělu dostat potřebný pohyb. Proto doporučuji stravu bohatou na zeleninu, ovoce a celozrnné produkty. A co se týče pohybu, nejsou potřeba žádné náročné cvičení. Stačí pravidelné procházky, jízda na kole nebo plavání.

Extratip: Užijte si to!

A na závěr mám pro vás jednu radu, kterou možná nečekáte, ale věřte mi, je to ta nejdůležitější ze všech. Užijte si to! Ano, dělám si srandu, ale na druhou stranu, ne. Je důležité se během masáže cítit dobře a uvolněně. Pokud se na to budete těšit, bude mít masáž ještě lepší účinek. A když si při tom pustíte svou oblíbenou hudbu nebo si necháte udělat masáž od partnera, tím lépe! Na konci dne, anticelulitidní masáž by měla být nejen o zlepšení vzhledu pokožky, ale také o relaxaci a pohodě.

Tak a to je vše, co jsem pro vás dnes měl. Doufám, že vám moje rady pomohou a postupně se s touto nepříjemností zbavíte. Nezapomeňte, že klíčem k úspěchu je pravidelnost a trpělivost. Takže hlavu vzhůru a pusťte se do toho! Celulitida se dá porazit! S pozdravem, Václav.

Všechny komentáře