Masáže kojenců a batolat: jak je zařadit do dětského dne

Masáže kojenců a batolat: jak je zařadit do dětského dne

Masáže kojenců a batolat: jak je zařadit do dětského dne

Začínáme: Důležitost masáže pro kojence a batolata

Václav zde! Pravděpodobně si kladeš otázku, proč bych měl masírovat své dítě? Odpověď je jednoduchá: je to neuvěřitelně prospěšné a navíc to vytvoří silný emocionální vaz mezi tebou a tvým miminkem. Masáže jsou skvělým způsobem, jak povzbudit růst a vývoj tvého dítěte. Můžou pomoci zmírnit nepohodlí spojené s růstem, napomáhají dobrému spánku, můžou dokonce pomoci snížit stres a úzkost. A nejen to, jsou to skvělé okamžiky pro blízkost a propojení. Já měl to štěstí, že jsem měl možnost masírovat svou dceru od jejího narození a byl to naprosto uchvacující zážitek.

Co budeme potřebovat: Doporučené produkty a nástroje

Při masáži dětí nepotřebujete žádné speciální nástroje nebo zařízení. Stačí pár základních věcí, které máme většinou doma. Za prvé, potřebujete čisté, teplé a klidné prostředí. Ideální je mít malý, měkký ručník nebo deku, na kterou položíte své dítě. Já osobně používám organický mandlový olej, který je jemný pro citlivou kůži dětí a vůbec nezanechává mastný film. Kromě toho si můžete připravit nějakou jemnou hudbu nebo zvuky přírody, které dítěti pomohou uvolnit se.

Jak na to: Techniky masáže kojenců a batolat

Masáže dětí mohou být jednoduché a efektivní. Hlavní trik je to dělat jemně a s láskou. Komunikujte s dítětem během masáže, povídejte mu, co děláte, zpívejte mu nebo si prostě povídejte. Začněte od hlavy a postupně jděte dolů k nohám. Používejte pomalé a jemné pohyby. Pamatujte, že nejste profesionální masér, takže vám nejde o technickou dokonalost, ale o to, aby se dítě cítilo dobře a uvolněně. Já si pamatuji, jak jsem dříve, když byla moje dcera ještě malá, vždy k ní při masáži zpíval a to ji uspávalo.

Integrace do dne: Kdy je nejlepší čas na masáže

Čas pro masáž by měl být takový, kdy je dítě odpočaté a spokojené. Ideálně po koupeli nebo před spaním. Neměli byste masírovat dítě hned po jídle, mohlo by se mu udělat špatně. A vězte, že nemusíte trávit hodiny masážemi, někdy stačí jen pár minut. Já jsem svou dceru vždy masíroval před spaním a stalo se to součástí našeho večerního rituálu. A věřte mi, bylo to magické.

Časté obavy: Strachy a mýty o masáži dětí

Možná máte starosti ohledně masáže svého dítěte. Možná jste slyšeli, že byste mohli dítěti ublížit nebo že masáže jsou pro děti nebezpečné. Ale věřte mi, toto jsou jen mýty. Pokud jsou masáže prováděny správně a jemně, mohou být pro dítě velmi prospěšné. Hlavní je poslouchat své dítě a reagovat na jeho potřeby a pocity. Já jsem měl zpočátku také strach, ale nakonec jsem zjistil, že je to jedna z nejkrásnějších věcí, které můžete pro své dítě udělat.

Po masáži: Jak pokračovat po masáži a udržet účinky

Poslední tip pro vás? Po masáži dejte svému dítěti dostatek času na odpočinek a relaxaci. Možná ho chcete potěšit hračkou, knížkou nebo hudbou. Možná ho chcete nechat nějakou dobu jen ležet a užívat si klidných okamžiků. Budete překvapeni, jak tyto chvíle pomohou upevnit váš vztah a navíc pomohou dítěti lépe se cítit a růst. Osobně jsem svou dceru po masážích nechával nějakou dobu jen tak ležet a užívat si klid, a věřte mi, byla to nádhera.

Všechny komentáře