Medová masáž: přírodní způsob, jak povzbudit vaše tělo a mysl

Medová masáž: přírodní způsob, jak povzbudit vaše tělo a mysl

Medová masáž: přírodní způsob, jak povzbudit vaše tělo a mysl

Úvod do tajemství medové masáže

Naposledy, když jsem byl unavený, oslabený a nevěděl jsem, kam s tělem a myslí, vzpomněl jsem si na svou babičku. Neberte to špatně, má babička nebyla žádný známý masér, ale dokázala udělat kouzla s přírodními surovinami. A jednou mi povídala o medové masáži. Tak jsem se rozhodl to vyzkoušet a výsledky byly… No, nebudu předbíhat. Asi jako kdokoli v mém věku, když je mi něco nového, první věc, kterou dělám, je, že to vygooglím. Ale co jsem našel o medové masáži, bylo... řekněme slabé. Takže jsem se rozhodl pokročit a všechno to zkoumat.

Ptáte se, co je to medová masáž? Jsem rád, že se ptáte. Medová masáž je technika, kterou používají terapeuti (nebo dokonce i já, když mám odvahu) k povzbuzení těla a mysli. Je to jednoduchá, přírodní a zábavná metoda, jak si sami můžete pomoci. A co nejlepší? Není k tomu potřeba žádné drahé vybavení ani exotické suroviny. Jen obyčejný, domácí med.

Výhody medové masáže pro tělo a mysl

Med je plný vitamínů, minerálů a antioxidantů, které jsou pro naše tělo neocenitelné. Má také antibakteriální, protizánětlivé a hojící vlastnosti. Kdo by to byl řekl, že něco, co je tak dobré na toastu, může být také tak dobré pro naše tělo?

Když jsme u toho, měl bych zmínit, že medová masáž je výborná nejen pro tělo, ale i pro mysl. Pokud jste na něco napjatí nebo se cítíte pod tlakem, je to perfektní způsob, jak se uvolnit a zapomenout na stres. Věřte mi, po medové masáži budete cítit, jak vaše mysl klouže pryč jako med ve sklenici čaje.

Jak provést medovou masáž krok za krokem

A teď asi čekáte, že vám to všechno vysvětlím krok za krokem, jak to udělat. No, jsem přece jen blogger, takže to udělám. Ale předtím vám řeknu jednu věc: i když je tento postup poměrně jednoduchý, doporučuji si ho napřed přečíst a pak se do toho pustit. To říkám ze zkušenosti. Nic horšího než mít ruce plné medu a snažit se scrollovat na svém telefonu, abyste zjistili, co máte dělat dál.

Jediné, co budete potřebovat, je med (nejlépe bio a neředěný) a nějaký čistý prostor, kde si můžete lehnout. Začněte tím, že si na tělo nanesete trochu medu. Pokud jste jako já, možná se budete cítit trochu divně, když se budete mazat medem, ale věřte mi, stojí to za to. Pak jen vezměte své prsty a začněte se masírovat krouživými pohyby. Udělejte to po celém těle (nebo alespoň na těch místech, která vám nevadí mít pokrytá medem). Poté, co jste hotovi, nechejte med působit na vaší kůži asi 15 minut.

Udržitelnost a ekologické aspekty medové masáže

Ještě než se pustíte do medové masáže, rád bych se podělil o několik slov o udržitelnosti a bilanci přírodních zdrojů, které jsou s tím spojené. Jistě, med je přírodní produkt, ale abychom ho získali, včely musí pracovat hodně tvrdě. A jelikož je globální populace včel v poslední době v ohrožení, je důležité myslet na to, odkud váš med pochází.

Když kupujete med, snažte se vybrat ten, který pochází z malých, lokálních včelařství. Těmto včelařům záleží na zdraví svých včel a obvykle používají udržitelné praktiky. Kromě toho, že podpoříte místní ekonomiku, tímto způsobem také pomůžete chránit naše přátelé včely.

Dobrou zprávou je, že pro medovou masáž nepotřebujete velké množství medu. Malý sklenička je obvykle dostačující pro několik sezení. Takže i když se rozhodnete tuto radu ignorovat a koupit med v supermarketu, aspoň nebudete přispívat k nadměrnému spotřebu.

Ach, a mám ještě jeden tip. Po medové masáži může být docela těžké se zbavit všeho toho medu. Prosím, nevypouštějte ho do odpadu. Může způsobit zácpu a navíc med je příliš dobrý, aby skončil v kanále. Raději ho sbírejte do nějaké nádoby a použijte ho později na vaření nebo pečení. Věřte mi, chutí to stejně dobře.

Medová masáž je stále populárnější a těžko se divím proč. Je to skvělý způsob, jak se odreagovat, zrelaxovat a oživit své tělo i mysl. A pokud jste jako já, jsem si jistý, že budete rádi za každou příležitost, jak si udělat něco dobrého pro sebe, aniž byste museli opustit svůj domov. Tak co na to říkáte? Vyzkoušíte medovou masáž? Já jsem za!

Všechny komentáře