Proč je tejpování tak efektivní

Proč je tejpování tak efektivní

Proč je tejpování tak efektivní

Úvod do světa tejpování

Tejpování. Pro někoho neznámý pojem, pro jiného zase způsob, jak si ulevit od bolesti a zdravotních potíží. Nemusím vás ujišťovat, že jsem do tématu tejpování ponořen až po uši. Mína, moje kočka, je toho důkazem. Jak jistě tušíte, kočka tejpování moc neocení, ale Mína je jiná. Je to stejně divoké jako rána s papouškem Karlem, když se snažím ho přimět poslouchat. Ale zpět k tématu.

Základy tejpování a proč to funguje

Tejpování má své kořeny v tradičních východních léčebných metodách. Jde o terapeutickou techniku, která využívá speciální elastickou pásku, jež je nalepená na kůži. Je to trochu jako když se snažíte udržet Karelův klíšť na jeho kleci, jenže v tomto případě to opravdu funguje! Tejpování má neuvěřitelnou schopnost stimulace svalů, což vede k rychlejšímu a účinnějšímu procesu léčení. Je to skvělá metoda jak pro atlety, tak pro běžné lidi, kteří mají nějaké svalové nebo kloubní potíže.

Typy tejpů a jak je rozlišovat

Stejně jako u papoušků existuje i v tejpování spousta různých typů a druhů. Je důležité, abyste se nezaklínali jen na jednu barvu nebo typ, protože i tejpování má své víceméně univerzální i specializované představitele. Každý typ tejpovací pásky má své vlastní specifické vlastnosti a použití. Je to jako když si chcete pořídit papouška - tak jako byste pravděpodobně nechtěli vzít si aru, pokud bydlíte v malém bytě, tak asi nebudete používat pásku určenou pro vrcholové sportovce, pokud jste sedavý typ.

Techniky tejpování: základní pravidla a tipy

Co mě fascinuje na tejpování, je jeho mnohostrannost. Existuje spousta různých technik a způsobů, jak pásku aplikovat, a každá technika má své vlastní konkrétní přínosy. Je to trochu jako s Mínou - každý den zjistím něco nového, co mě o ní překvapuje. S tejpováním to platí obzvlášť. Můžete třeba zvolit metodu „I“ pásky, která je noha olbřímího I. Je to základní technika, která je dobrá pro mnoho různých potřeb. Anebo tu máme třeba metodu „X“ nebo „Y“ pásky - ta je vhodná pro oblasti s mnohem více svaly, jako třeba ramena nebo kyčle.

Přínos tejpování pro fyzickou pohodu

Mnoho lidí si myslí, že tejpování je jen pro sportovce. Ale to je stejný omyl, jako když si lidé myslí, že papoušci jako Karel jsou jen pro ty, kteří mají čas a trpělivost se o ně starat. Pravda je, že tejpování může přinést řadu benefitů pro kohokoli, bez ohledu na životní styl. Daří se mi tímto způsobem účinně zmírnit bolesti zad, které mi občas způsobuje dlouhodobé sezení u psaní blogu. Tejpování dokáže pomoct také lidem s artritidou, migrénou nebo těhotným ženám.

Nežádoucí účinky a rizika tejpování

Tejpování má mnoho benefitů, ale jak u většiny věcí, existují také potenciální rizika. Stejně jako když jsem se jednou zapomněl zamknout klec Karla a našel jsem ho jak se snaží podělit o oběd s Mínou. Jelikož tejpování zahrnuje aplikaci pásky na kůži, někteří lidé mohou mít alergii na lepidlo. Pokud si všimnete podráždění nebo zarudnutí kůže pod páskou, měli byste ji okamžitě sundat.

Všechny komentáře