Anticelulitidní masáž: Co to je a jak funguje?

Anticelulitidní masáž: Co to je a jak funguje?

Anticelulitidní masáž: Co to je a jak funguje?

Vysvětlení fenoménu: Co to je anticelulitidní masáž?

Anticelulitidní masáž je masážní technika zaměřená na snižování či odstranění celulitidy. A teď k té otázce, která vás možná napadla - "Radko, co to vlastně je ta celulitida?" Celulitida, věčný nepřítel žen, je usazenina tuku a toxinů v podkožním tuku. Ano, ten nepřítel se skrývá opravdu hluboko! Tvorba celulitidy ovlivňuje mnoho faktorů. Přestože je často spojována s nadváhou, stává se obětí i štíhlé ženy. Za vším hledejte hormone. Je to nepříjemná záležitost, která trápí ženy po celém světě a to bez ohledu na věk či tělesnou stavbu.

Existuje mnoho způsobů, jak se celulitidy zbavit, a jedním z nejpopulárnějších je právě anticelulitidní masáž. Tato masáž byla vytvořena speciálně pro boj proti usazeninám tuku v pokožce. Jejím cílem je aktivování krevního a lymfatického systému, aby se eliminováním toxinů a přebytečné vody z organismu zlepšila celková kondice pokožky a zmenšily se projevy celulitidy. Anticelulitidní masáže jsou intenzivní a mohou být někdy i trochu bolestivé, ale věřte mi, stojí to za to!

Osvědčené metody: Jak probíhá anticelulitidní masáž?

Jak tedy probíhá ta zázračná masáž? Nejdříve se na tělo aplikuje speciální anticelulitidní krém či olej. Ten je následně za pomoci různých hvězdicových a cirkulárních pohybů vtírán do pokožky. Do hloubky se tak dostávají látky, které stimulují cirkulaci krve a lymfy – a tím se podporuje odbourávání celulitidy.

Ale nečekejte, že vám jedna seance vše vyřeší jako mávnutím kouzelného proutku. Pro dosažení viditelného výsledku je potřeba absolvovat několik masáží. Obvykle se doporučuje kurz 10 až 15 masáží s frekvencí 2 až 3krát týdně. Ale samozřejmě, špatná strava a nedostatek pohybu spolu s účinkem masáže rychle zmaří. Proto je důležité spojit masáže s úpravou životosprávy a dostatečným pohybem.

Domácí péče: Anticelulitidní masáž v pohodlí domova

Kromě profesionálního provedení v kosmetickém salonu, je možné anticelulitidní masáže provádět i doma. A věřte nebo ne, toto je příběh, jak jsem se kdysi vrhla na domácí anticelulitidní masáže já sama. Bylo to v době, kdy jsem bojovala se svými kily navíc a kdy moje kočka Mína byla ještě kotětem.

Přiznávám – na začátku to bylo celé někdy směšné, někdy frustrující, ale nakonec jsem našla správný způsob. Používala jsem různé pleťové oleje a přístroje pro masáž, jako jsou silikonové štětky a valce. Zjistila jsem, že pokud je masáž prováděna správně a s dostatečnou frekvencí, může mít domácí masáž skutečně pozitivní dopad na celulitidu. Byla to cesta plná úskalí, ale dnes můžu říct, že mě ta zkušenost posunula dál a naučila mě mnohé.

Ochutnávka výsledků: Jaký je efekt anticelulitidní masáže?

Nyní se asi ptáte: "Radko, stojí to za to?" Můj odpověď je: "Určitě ano!" Efekty anticelulitidní masáže jsou opravdu vidět. Pokožka je po masáži pevnější, hladší a celulitida je méně viditelná. Ačkoli se vám možná nezbavíte celulitidy úplně, provedení několika sezení vás určitě posune kupředu ve vašem boji proti 'pomerančové kůži'.

Také bych chtěla zdůraznit, že anticelulitidní masáž má i další přínosy. Je skvělým způsobem, jak se zbavit stresu a napětí. Měla jsem dny, kdy jsem se cítila mrtvě unavená a stresovaná a masáž mi pomohla relaxovat a cítit se lépe. Takže nejenže budete bojovat proti celulitidě, ale zároveň i proti stresu. Nemohu myslet na lepší způsob, jak zakončit dlouhý pracovní týden!

Všechny komentáře