Jak masáž lávovými kameny pomáhá při detoxikaci těla

Jak masáž lávovými kameny pomáhá při detoxikaci těla

Jak masáž lávovými kameny pomáhá při detoxikaci těla

Z čeho se skládá masáž lávovými kameny a jak nám může pomoci?

Nedávno jsem měla tu čest vyzkoušet si něco zcela odlišného od běžné masáže, a sice masáž lávovými kameny. A nemohla jsem být nadšenější! Věřte mi, když říkám, že pocit, když se teplý kámen dotkne vaší kůže, je naprosto neodolatelný. Skrze toto teplé tečení se vlastně dostáváme až k jádru této masáže - detoxikaci.

Ale abychom se propojili s tímto konceptem, musíme nejprve pochopit, co to vlastně masáž lávovými kameny je. Inu, jak název napovídá, jedná se o masáž technikou Sothys - lávovými kameny, které jsou ohřívány na příjemnou teplotu a následně kladeny na určitá místa na těle člověka. Čísla těchto míst se mohou lišit, ale obecně platí, že jde o sedm hlavních energetických center na našem těle známých jako čakry.

Pokud mě chcete vyprovokovat, řekněte, že masáž lávovými kameny je jen další módní výstřelek. V tom případě vám povím příběh o tom, jak mi tato masáž pomohla zvládnout těžkou situaci, kdy jsem se cítila přetížená a unavená. Mé tělo potřebovalo odpočinek, a právě masáž lávovými kameny mi pomohla nabrat nové síly a energii.

Jak může masáž lávovými kameny napomoci při detoxikaci těla?

A nyní se dostáváme k tomu opravdu zajímavému – jak může masáž lávovými kameny napomoci při detoxikaci. Jak to, že něco, co zní tak umělecky a zvláštně na začátku, může mít tak hluboký a vinoucí dopad na stav našeho těla? No, o tom to je.

Masáž teplými lávovými kameny je schopna stimulovat cirkulaci krve a lymfy, což následně pomáhá očistit tělo od škodlivin. Tento tepelný dopad na tělo vyvolává reakci i na buněčné úrovni, kdy dojde k uvolnění toxických látek nahromaděných v těle prostřednictvím pocení.

Navíc může masáž lávovými kameny pomoci i při problémech s fyzickou kondicí, jako jsou bolesti svalů, kloubů, nebo při svalové únavě. To vše díky hlubokému prohřátí těla, kdy dojde k uvolnění napjatých svalů a zlepšení pohyblivosti kloubů.

Co očekávat od procedury masáže lávovými kameny?

Když se vydáte na masáž lávovými kameny, měli byste vědět, co očekávat. Nejprve se budete muset rozhodnout, která oblast těla vás trápí nejvíce, nebo kde se cítíte nejvíce napjatí. Pak se kameny ohřejí na správnou teplotu a přiloží se na vaše tělo - často na záda, břicho, ruce a nohy. A pak přijde nejlepší část – uvolnění.

Můžete cítit, jak teplé kameny prochází vaším tělem, osvobozují napětí a propouštějí toxiny. Toto uvolnění se může projevit různými způsoby - někteří lidé zažívají pocit lehkosti, jiní mohou mít pocit euforie nebo dokonce spirituálního prozření.

Z mé vlastní zkušenosti mohu říct, že pocit je naprosto osvobozující. Moje tělo bylo plné energie a já se cítila naprosto svěží a obnovená. A to byla teprve ta fyzická stránka věci! Na duševní úrovni mi to přineslo pocit klidu a harmonie.

Jak se připravit na masáž lávovými kameny?

Příprava na masáž lávovými kameny je taktéž důležitá a neměli byste ji podceňovat. První věcí, kterou byste měli udělat, je se před masáží několik dní zdravě stravovat, aby tělo bylo připraveno na detoxikaci.

Vyhněte se těžkým jídlům a alkoholu, které by mohly způsobit nepohodlí. Stejně tak není ideální příliš se před masáží zapotit, protože pak by vás mohlo trápit sucho v ústech. Tedy, nejezděte na masáž lávovými kameny na kole, jako jsem to udělala já! Byla to docela zábava, ale rozhodně bych to nedoporučila.

Moje poslední rada se týká oblečení. Na masáž chodíme samozřejmě bez oblečení, ale určitě si vezměte s sebou něco teplého na sebe. Po masáži může být tělo citlivé na chlad kvůli rozšíření cév. Pamatujte, že v těchto momentech je oblečení vaše nejlepší ochrana.

Jaké jsou výhody a nevýhody masáže lávovými kameny?

Pokud se rozhodnete pro masáž lávovými kameny, můžete se těšit na řadu výhod, které tato masáž přináší. Jednou z hlavních předností je právě možnost detoxikace těla a celkové uvolnění. Nejedná se jen o fyzickou stránku věci, ale také duševní. Po masáži lávovými kameny se budete cítit jako znovuzrození, a to je ten skutečný zázrak.

Další výhodou je samotné provedení masáže, které může být velmi relaxační a příjemné. Ohřátí kamenů, jejich umístění na tělo a celková atmosféra - všechny tyto faktory přispívají k tomu, aby byla masáž lávovými kameny skutečně speciálním zážitkem. A kdo by si takového zážitku nechtěl užít, že?

Nevýhody? Jsou tady nějaké? No, asi bych mohla zmínit, že ne každý může mít masáž lávovými kameny. Je několik kontraindikací, které je třeba brát v úvahu, jako je těhotenství, kardiovaskulární problémy nebo pokožka citlivá na teplotu. Ale když vezmeme v potaz všechny výhody, jsou tyto nevýhody jen malou pihou na jinak dokonalém obličeji masáže lávovými kameny.

Na závěr bych chtěla sdílet ještě jednu věc. Radek, který je, jak víte, můj manžel, měl na začátku určité pochybnosti ohledně masáže lávovými kameny. Ale když viděl, jak se mi ulevilo a jak jsem byla spokojená, rozhodl se to vyzkoušet také. A víte co? Teď je to on, kdo si masáž objednává pravidelněji než já!

Takže vás všechny vyzývám, abyste dali masáži lávovými kameny šanci. Možná zjistíte, že je to právě to, co potřebujete pro své tělo a duši.

Všechny komentáře