Jak jsem se zbavila celulitidy?

Jak jsem se zbavila celulitidy?

Jak jsem se zbavila celulitidy?

Úvod do bitvy s celulitidou

Neuvěřitelné, že? Tady máte ostříleného chlapa jménem Karel, který prozkoumává jak se zbavit celulitidy. Ano, přátelé, naše těla nejsou dokonalá, i já jsem se toho musel smířit a bojovat. Jsem člověk, který věří na vědecké poznatky. Věda a medicína stojí za mým úsilím zbavit se celulitidy. Nicméně, to je téma na samostatnou kapitolu. Ne vše je o vědě a poznatcích z laboratoří, je třeba nezapomínat i na staré dobré metody a zdravý životní styl.

Co vlastně je ta celulitida?

Začněme tím, co celulitida vlastně je. Tento pojem je často zneužíván v mnoha reklamách a marketingových kampaních. Ale mám pro vás zajímavý fakt. Celulitida je ve skutečnosti tuk uložený pod kůží, který tlačí na pojivovou tkáň a vytváří tak typický "pomerančový" vzhled. Je to přirozený proces, kterým prochází tělo u mnoha lidí. Nemůžeme za to my, na vině je gravitace, genetika a naše zvyky.

Stravování hraje klíčovou roli

Stravování je jedním z klíčových faktorů, který je třeba mít na výsluní. Je třeba jíst vyváženě, s důrazem na zeleninu, ovoce a bílkoviny. Ale samozřejmě nemůžete to přehnat. Opakovaně jsem slyšel o lidech, kteří se snažili držet příliš striktní diety a nakonec skončili v nemocnicích. Měli bychom jíst s mírou, ale také nefungujeme jako stroje. I naše těla potřebují různé živiny a tak je dobré konzumovat pestrou stravu. Pokud máte potíže se sestavením jídelníčku, doporučuji navštívit odborníky na výživu.

Cvičení je základ

Nemohu dostatečně zdůraznit důležitost cvičení. Ano, je těžké věnovat se pravidelně fyzické aktivitě, protože žijeme v uspěchaném světě. Ale zkuste si najít alespoň půl hodiny denně na rychlou chůzi nebo jízdu na kole. Nemusíte se nutně hned vrhnout na intenzivní cvičení. Raději postupujte opatrně a postupně zvyšujte intenzitu.

Osobně mám to štěstí, že mám doma psa, Maxe, který mě nutí chodit na procházky nejméně dvakrát denně. Myslím, že bez jeho "pomoci" bych se těžko dokopal k pravidelné fyzické aktivitě. Taky si uvědomuji, že právě díky těmto procházkám jsem si náramně zlepšil kondici.

Pokud zrovna nemáte doma nějakého Maxe, ale chtěli byste se zbavit celulitidy, můžete zkusit cviky zaměřené na stehna a zadek, které jsou častými místy celulitidy. Tento náš problém se fakticky nejvíce objevuje právě na těchto místech, proto doporučuji zařazovat do vašeho cvičebního plánu právě cviky, které budou zaměřeny na těchto problematiku.

Každopádně, cokoliv děláte, důležité je být trpělivý. Zbavit se celulitidy může trvat měsíce, pokud ne roky. Najděte si něco, co vás baví. Běh? Horská kola? Plavání? Taneční lekce? Cokoliv, hlavně aby to nebylo nuda.

Vodní režim je nezbytný

Pijete dostatek vody? Udělat pro tělo hodně dobrého může jednoduché pravidlo pití vody, jsem si jistý, že jste o tom slyšeli. Samozřejmě, ne vždy je nutné popíjet na hodinu velké množství vody, ale je důležité držet tělo hydratované.

Můj tip je začít den sklenkou vody. Slyšel jsem mnoho lidí, kteří začnou svůj den tím, že vypijí sklenici vody s citronem, myslím, že to stojí za vyzkoušení. Voda je vlastně jednoduchý nástroj, který může pomoci v boji s celulitidou. Díky vodě se odplavují toxiny z těla a navíc voda zlepšuje pružnost naší kůže.

Na závěr bych chtěl říct, že zatímco někteří lidé zvlážnili celulitidu v krátkém čase, je třeba být realistou a počítat s tím, že u většiny z nás to bude trvat déle. A to je vlastně i důvod, proč jsem se rozhodl napsat tento článek. Protože mnoho lidí se bohužel nechá zlákat právě těmi rychlými, ale často i neefektivními či zdraví škodlivými metodami.

Všechny komentáře